Vědomý život a jak na něj

Srdečně Vás zveme na celodenní prožitkový seminář Vědomý život a jak na něj aneb jak žít život naplno a jak se naučit využívat možností a potenciálů, které nám byly dány.

 

Někdy v životě věci nejdou tak, jak bychom si představovali. Někdy váznou a někdy vyloženě dřou.

Osobně všude okolo sebe v posledních letech registruji mnoho článků o osobním rozvoji, o tom, že bychom se měli rozvíjet, usilovat o své štěstí, hledat a naplňovat smysl života, rozvíjet svůj nejvyšší potenciál, atd. No ano, ale co to je ten nejvyšší potenciál? A hlavně - je poměrně obtížné zabývat se vlastním rozvojem ve chvíli, kdy kupříkladu nevíme, jak zaplatíme další splátku hypotéky, jak na konci měsíce vyjdeme do příští výplaty, když pokulhává naše zdraví a na nějaký rozvoj sama sebe nemáme ani myšlenky, ani sílu, když nejsme spokojení ve svých vztazích, když nás neuspokojuje naše práce, atd.

 

Zkrátka když nám ne tak docela fungují základní oblasti našeho života. Pak se obtížně hledá cesta ven a my své sny o svobodě (ať už vypadá jakkoli) odložíme na "až pak" a v pondělí ráno v 6:00 opět zamáčkneme budík a jdeme do práce - do té práce, ve které mnohdy vytváříme hodnoty pro někoho úplně jiného a ze které si odnášíme částku, která v mnohých z nás budí přinejmenším rozpaky. Nemusí to být však jen oblast financí, ve které cítíme rezervy. Může to být a často také bývá oblast vztahová, ale i zdravotní. Toto jsou totiž tři základní oblasti, tři pilíře, které osobně považuji za základ pro to, abychom mohli žít kvalitně své životy a které nám, ve chvíli, kdy jsou stabilní, umožní zabývat se tím, čemu se říká seberozvoj a realizace sebe sama ve světě. A právě tyto okruhy jsou ústředními tématy semináře Vědomý život a jak na něj.

 

V průběhu semináře můžeme nahlédnout pod pokličku a do příčin toho, co konkrétně Vás brzdí v rozletu, kde jsou rezervy a kde potenciály, které lze využít. Používám k tomu metodu náhledových konstelací - tzn. nahlížíme do nitra situací a do jejich příčin.

 

V rámci semináře uplatňuji poznatky západní psychologie, systemických konstelací, techniky práce s tělem a emocemi, práce s kvantovým polem, meditační praxe a jiné.

V průběhu semináře se také každý naučí aktivně pracovat se záměrem, tzn. s vědomou a cílenou myšlenkou. Seminář je tedy především praktický, je propojením klasiky i alternativních směrů, což z něj činí vyváženou kombinaci přístupů, ve kterých si každý najde to své.

 

Kvantové pole

Pojem kvantové pole je jen jedním z mnoha názvů pro Jedno a to samé. Můžeme jej také nazývat energoinformačním polem, universálním principem, Bohem, Jedním. Nezáleží na tom. Obklopuje nás po celé věky. Je tu s námi od našeho počátku, až do konce našich dnů. A není jen s námi, to my se nacházíme v něm, jsme s ním v kontaktu neustále, málokdy však vědomě a to je tím důvodem, proč náš život jen zřídka odpovídá tomu, jak bychom si jej představovali. Cítíme rozpory uvnitř sebe, které se nám zrcadlově promítají do okolností našeho života, chceme změnu, ale nevíme, jak na to. Zkoušíme, utíkáme, bojujeme, ale nedaří se. Proč? Protože nevyužíváme potenciál vědomé interakce s tím, co jest kolem nás a čeho jsme nedílnou součástí.

 

 

Mysl a emoce

Není žádným tajemstvím, že naše mysl a emoce - jejich kvalita a směřování má zásadní vliv na to, jakým způsobem se odvíjí okolnosti našeho života, což zpětně ovlivňuje nás v tom smyslu, jak kvalitně či nekvalitně svůj život vnímáme a prožíváme. Skutečně lze říci, že v jistém slova smyslu jsme opravdu tvůrci vlastní reality. Problematické ovšem může být, že s touto skutečností nepracujeme vědomě, a tak se nám život pouze tzv. děje. Často jen pasivně přijímáme, co se nabízí, někdy s tím bojujeme, někdy utíkáme, rezignujeme. Ať se snažíme, či nikoli, situace se nemění. A my se jen ptáme: „Proč..proč zase já?“ Je z toho vůbec cesta ven? Dobrá zpráva je, že ano, je z toho cesta ven. Jak? To se dozvíte na semináři. Prozradit mohu to, že mnoho z toho, co je nám z vnějšku předkládáno a my to přijímáme, je ve skutečnosti jinak. A že právě to pasivně a nekriticky přijaté nám často komplikuje život. Lze to ale změnit, nejsme bezmocní, naopak, jen je třeba převzít si zpátky svou moc a stát se mocnými nad okolnostmi svého vlastního života. Nezáleží na výchozích podmínkách, lze to kdykoli změnit, příběh ještě není dopsaný…to vy jste scénáristé. A tak vše, co je ve Vašem životě a s čím neladíte, může být jinak, jen je třeba vědět, jak na to.

 

Co Vás na semináři čeká a co se dozvíte: 

- Co znamená pojem vědomý život? A jak jej začít také žít.

- Jakým způsobem se naše myšlenky a emoce podílejí na tvorbě naší reality.

- Co je to vlastně realita a jak je generovaná?

- Jak se dostat do svého středu a jak naslouchat sám sobě.

- Jak být vědomě v přítomného okamžiku.

- Co je práce s emocemi a proč je pro nás tak důležitá.

- Jak pracovat s energií strachu, který velmi limituje naší schopnost tvořit a prožívat vnitřní spokojenost.

- Jaká je dynamika vztahů a co s tím má společného náš vztah sama k sobě.

- Co je energie peněz a jak s ní pracovat, aby nám hojnost mohla proudit do našeho života.

- Zakusíte stav bdělého, rozšířeného vědomí, kdy se stáváme Jedním se vším okolo.

- Naučíte se pracovat s myslí a se záměrem v rámci kvantového pole. A mnohé další.

- Především se ale naučíte, jak si život více užívat a jak jeho vědomou tvorbu brát spíše jako kreativní hru než jako námahu.

 

Čeká Vás sdílení v kruhu uprostřed krásné přírody, mnoho nových informací, meditace, práce s energetickým systémem našeho těla a další praktická a náhledová cvičení a to jednotlivě, ve dvojicích, případně ve skupinkách. Zdá se to jako poměrně náročné, pravdou je, že kdo něco chce, ten tomu také musí jít naproti. Nicméně pojďme si to užít a hrát tu hru života. Vždyť jediným smyslem hry je ji hrát, stejně tak i jediným smyslem života je ho žít. 

 

Kdy: bude upřesněno

Začátek: 09:30

Předpokládaný konec: 18:30 - 19:00

Kde: Dům Techniky, nám. Republiky 2686, 532 27 Pardubice

 

Cena: 1950,- Kč/os., Vaše místo je rezervováno po složení zálohy 950,- Kč na účet č.: 208058375/0600, VS: bude upřesněno, doplatek v hotovosti na místě (prosím vezměte si přesnou částku), platbu prosím zašlete obratem od přihlášení přihlášení, a to z důvodu omezeného počtu míst.

Přihlášení možné do: bude upřesněno

Do zprávy pro příjemce uveďte celé Vaše jméno

 

Přihláška: na přihlašovacím formuláři - viz níže, případně na mailu l.burianova@seznam.cz.

Co se sebou: Pohodlné volnější oblečení, přezůvky, sešit a něco na psaní, karimatka, polštářek na opření a dobrou náladu. Oběd je možné si dát v přilehlé restauraci.

 

 

 

Přihlášení na seminář Vědomý život

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: