Vztahy jako umění

aneb vztahový seminář pro jednotlivce i páry.

 

Srdečně Vás zveme na celodenní prožitkový seminář Vztahy jako umění.

 

Vše v našem životě je otázkou vztahů, ať jde o náš vztah k druhým, k partnerům, k práci, k penězům, k životu či ke světu jako takovému. Ten nejdůležitější vztah je ovšem náš vlastní vztah sama k sobě. Právě on je určující pro to, v jaké kvalitě a hloubce můžeme utvářet a prožívat veškeré naše další vztahy. 

 

Obvykle pojem "vztahy" redukujeme pouze na ty partnerské a rodinné (a především těmi se budeme zabývat na semináři), ve kterých hledáme své štěstí a spokojenost. Pokud se nám v nich nedaří dle našich představ, mnoho z nás se začne orientovat alespoň na sféru pracovního a finančního úspěchu a hledá naplnění tam. Až příliš často však ani tady nenacházíme to, co hledáme. Možná jsme zajištění, možná máme navenek fungující vztahy, našlápnutou kariéru, ale v nás samotných se čas od času ozývá bolestné prázdno. Snažíme se tento hlas umlčet dalším pracovním úspěchem, další investicí, dalším milostným vztahem, dalším koníčkem, ale také další sklenkou, další cigaretou...a někdy i tím, že jako náplast na bolestné prázdno v nás (a tím i ve vztahu) svolíme k tomu, že na svět přivedeme nový život, aby toto prázdno bylo zaplněno alespoň přítomností dítěte, na jehož bedra ale nevědomě klademe nesplnitelný úkol, a sice když tajně doufáme, že nám pomůže slepit a oživit umdlévající vztah. Takto to ale v životě nefunguje, což s hořkostí dříve nebo později dolehne na nemálo z nás.

 

Když už je toho moc a my nezvládáme potlačovat ten obrovský tlak, který v nás s postupujícím časem narůstá, pak jednoduše "bouchneme", zhroutíme se, "padáme" do nemoci - naše tělo to zkrátka přestane zvládat, atd. Reakce bývá dle naturelu. To vše opakovaně.

 

Tvrdou pravdou zůstává, že nejen opakovaně, ale z určitého úhlu to vše i zbytečně, neboť to vychází z nepochopení či neochoty pochopit, že nejdůležitějším vztahem je náš vztah sama k sobě. Všechny ostatní vztahy a okolnosti jej pouze zrcadlí. Proto je zbytečné snažit se najít klid a harmonii "tam venku" či zprostředkovaně přes další osoby, pokud není přítomna uvnitř nás. Nejprve je potřeba pohlédnout do vlastního nitra.

Pojďme se tedy učit, jak žít vztahy (a především ten k sobě samému) vědomě, jak k nim přistupovat se zodpovědností a radostí z jejich tvorby. Pojďme žít vztahy jako umění.

 

Na semináři se dozvíte:

- co je přesně vztah sama k sobě, co se tímto pojmem rozumí a jakým způsobem se vztah k sobě samému již od dětství formuje

- co je naše emoční výbava, kterou si neseme z původní rodiny a jakým způsobem se tato výbava zrcadlí v našich vztazích

- proč dochází ve vztazích k nevěrám, čeho jsou nevěry důsledkem a jak jejich riziko minimalizovat

- dozvíte se také o tom, proč je tak důležité mít na emoční rovině ukončené všechny předešlé vztahy a ukážeme si také, jak to vypadá, pokud tomu tak není a jak to ovlivňuje naše další partnerství

- dozvíte se, na jakých principech partnerské vztahy stojí, co je ovlivňuje a jak je lze posouvat na vyšší úroveň

- ukážeme si, jak je pro kvalitu vztahu důležité být schopen spojit se sám se sebou, se svými kořeny rodových linií, jak je důležité a léčivé být schopen nahlédnout do vlastního nitra, protože právě tam se nachází klíč k našim vztahům

- řekneme si o tom, co je "dobrý rozchod" a proč jej osobně považuji za umění

- řekneme si více o sexualitě a intimitě ve vztazích, o tom, proč časem mizí a také o tom, že tomu tak zdaleka být nemusí, naopak, pokud s nimi umíme pracovat, mohou se prohlubovat a jít do kvality a s nimi i naše vztahy

- projdeme společně konstelačními náhledy, prožitkovými cvičeními a meditacemi, které vás povedou hlouběji k pochopení vás samotných a k hlubšímu vhledu do vašich vztahů.

 

Seminář je vhodný nejen pro zadané, ať už šťastně či méně šťastně, ale také pro rozcházející se, rozejité, rozvedené, hledající či singles, je zkrátka pro každého, kdo chce proniknout do tajů mezilidských vztahů a posunout se v rámci svého života do větší partnerské kvality. Především je ale pro všechny ty, kteří chtějí více porozumět sobě samým a díky tomu také svým vztahům.

 

 

Termín a místo konání: Aktuální termíny seminářů a přihlášky

Co si vzít se sebou: Pohodlné oblečení, blok a psací potřeby. Oběd je možné si dát v přilehlé restauraci.

Cena: 1500,- Kč/os., (místo je rezervováno až po úhradě platby 1500,- Kč na účet č.: 670100-2216368815/6210)

Do zprávy pro příjemce uveďte celé Vaše jméno.

 

Přihláška: na přihlašovacím formuláři - viz níže, případně na mailu l.burianova@seznam.cz.

 

S úctou

Mgr. Lenka Burianová

psycholog, kouč a lektor

www.cestouduse.cz

 

Přihlášení na akci

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: