Změna image podle nového partnera? Ano? Ne!

Ale proč ne? Proč se nepřizpůsobit? Odpověď není zdaleka tak složitá. Zkrátka prostě pro to, že náš partner, potažmo nikdo, nemá nejmenší právo nás jakkoli formovat. Ano, může nás inspirovat, může náš vkus ladit či nám ukázat, že to jde i jinak. Ale tam jeho úloha končí. Předně...vybral si nás takové, jací jsme byli, když nás poznal. Proč by nás tedy měl měnit? 


Někdy se však stává a bohužel, častěji je to možné sledovat u žen, že mají tendenci nepozorovaně měnit svého partnera k obrazu svému, a to i co do vizuálu. Ještě častěji je to v případě, kdy muže odloudí od předešlé partnerky. Takové ženy pak mají tu tendenci obrátit tohoto muže tzv. vzhůru nohama, jinak řečeno, udělat z něj někoho, kdo se co nejméně podobá tomu, kým byl v minulém vztahu. Je to zřejmě z nejistoty takové ženy, která obvykle dobře vnímá násilné přetržení původního svazku tím, že do něj nezvána vstoupila. Díky neuzavřeným původním vztahům se pak ale nově vzniklé dvojici často ve vztahu nedaří. Ono totiž nelze jít ze vztahu do vztahu a má to svou logiku.


Časté také je, že to, co předešlý partner/ka odmítal, oni najednou vítají. Pokud například muži něco neslušelo, tak pro novou partnerku je to najednou úžasné a sexy. Proč? Protože by to tak opravdu bylo? No, obvykle tak úplně ne. Zkrátka spíš proto, aby trumfly ex a daly muži najevo, že přece jen ony vidí jeho hodnoty, jen ony mu rozumí, jen ony vnímají, co mu sluší...ta předešlá, ta byla úplně mimo. 


Tomu se říká manipulace. Problém je v tom, že nejeden muž na to díky své ješitnosti skočí a pak po světě běhají jedinci, nad jejichž projeven, a to i tím vizuálním, zůstává rozum stát. Žel bohu, čas od času i já tento obraz vídám ve svém okolí.


Odpověď na otázku, proč něměnit image podle partnera, je tedy poměrně jasná, protože je fajn nechat si poradit, ale ještě lepší je znát svou hodnotu, mít vkus a vědět, co mi sluší. Je to otázka sebehodnoty. A dokonce i partner si mě bude více vážit. Je totiž obtížné vážit si někoho, kdo si neváží sám sebe a nechává se manipulovat. A tak poselství tohoto příspěvku je o tom, že nejlepší je být sám sebou a pokud vás někdo neakceptuje takové, jací jste, pak se s ním prostě rozlučte. Přetvářka a snaha dostát požadavkům druhých je totiž velmi náročná a není nejmenší důvod plýtvat energií tam, kde nemůžeme být sami sebou.

S úctou 
Mgr. Lenka Burianová